• « 05/2020 » loading...
    Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
    27
    28
    29
    30
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
Home / Curses d’orientació

Curses d’orientació

Escriu el teu email per subscriure't al blog de la secció de curses d'orientació i rebre notificacions per correu de noves entrades

Som un grup de socis de totes les edats (de 6 anys a 65) engrescats amb els mapes i amb les curses d’orientació.

Participem en tot tipus de curses que s’organitzen per tot Catalunya, tant les de caire més popular, com també les més oficials: Copa Catalana de curses a Peu i Copa Catalana de Rogaine. Esporàdicament també participem en curses estatals i internacionals.

Sempre que és possible, procurem organitzar-nos per desplaçar-nos junts a les curses.

Organitzem curses populars i de promoció d’aquest esport al llarg de l’any. També realitzem activitats de promoció a les escoles i instituts que ens ho demanen.

Ens acostumem a reunir en el local social de la UES en funció de les necessitats.

La UES paga a tots els socis federats la participació en el campionat de Catalunya de relleus.

Disposem d’una llista de correu i un grup de whatsapp per les comunicacions internes dins de la secció.

La secció de curses d’orientació de la Unió Excursionista de Sabadell conjuntament amb el Consell Esportiu del Vallès Occidental i l’Ajuntament de Sabadell organitza el campionat escolar de curses d’orientació de Sabadell 2020 en el mapa del Parc de Catalunya.

US COMUNIQUEM QUE davant la situació d’emergència generada per l’afectació del COVID-19 i les recomanacions i directrius emeses per les diferents administracions i federacions, la UES, per acord de Junta Directiva, ha decidit, per prudència i responsabilitat, posposar totes les activitats programades durant els propers 15 dies (prorrogables) com a mesura de prevenció, per tant queda suspès aquest campionat fins nou avís. Un cop passat tot l’estat d’emergència per evitar la propagació de contagi del coronavirus mirarem de trobar una nova data per la celebració d’aquest campionat.

Aquest campionat escolar és la tercera cursa del Trofeu Arraona patrocinat per la Cooperativa L’Olivera

DISSABTE 21 DE MARÇ DE 2020

LLOC DE LA TROBADA : Amfiteatre del Parc de Catalunya

Transport Públic:

  • Autobús Barcelona Express (parada Eix Macià/Pi Margall) 10 minuts,
  • estació de tren (FGC) de la Creu Alta a 12 minuts,
  • estació de tren (FGC i RENFE) Sabadell Nord a 20 minuts.

MAPA

Mapa Parc Catalunya de Sabadell: Escala 1:3000. Cartografia de Clemente Fernández i Joan Fernández.

Darrera actualització juny 2019

Equidistància: 5 metres

Traçadors: Toni Medina i David Fitó

Mapa típic de parc urbà

Organitza: secció d’orientació de la Unió Excursionista de Sabadell 

CATEGORIES

    • PREBENJAMÍ MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts/des els anys 2012-2013 i posteriors
    • BENJAMÍ MASCULÍ I FEMENÍ per nascuts/des els anys 2011-2010
    • ALEVÍ MASCULÍ I FEMENÍ per nascuts/des els anys 2009-2008
    • INFANTIL MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts/des els anys 2007-2006
    • CADET MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts/des els anys 2005-2004
    • JUVENIL MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts/des els anys 2003-2002
    • JÚNIOR MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts/des els anys 2001-2000-1999
    • SÈNIOR MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts entre el 1998 i 1976
    • VETERANS MASCULÍ i FEMENÍ per nascuts el 1975 i anteriors
    • FAMILIAR (parelles d’adult + infant)

Informació: orientacio@ues.cat

Malgrat que aquest és un esport individual al ser una activitat de promoció es permetrà córrer en parella. Cas de voler córrer en parella us demanem que ho feu constar en la inscripció.

MOLT IMPORTANT els membres de la família que realitzen el circuït com a acompanyants sense estar inscrits no estaran coberts per l’assegurança de l’activitat en el cas que pateixin algun contratemps o lesió.

Si voleu una mica d’informació de que són això de les curses d’orientació ho podeu mirar a la web de la  Federació de Curses d’Orientació de Catalunya (FCOC) o en aquest vídeo d’iniciació de la Federació Balear d’Orientació

DISTÀNCIES PROVISIONALS

CATEGORIA Primer circuït:

VERD

Segon circuït:

GROC

PRE-BENJAMINS I BENJAMINS 700 m. i 9 fites 1070 m. i 13 fites
ALEVINS I INFANTILS 1310 m. i 13 fites 1560 m. i 15 fites
CADETS I JUVENILS 1560 m. i 15 fites 2730 m. i 20 fites
JÚNIOR, SÉNIORS I VETERANS 2730 m. i 20 fites 3.500 m. i 25 fites
FAMILIAR 1310 m. i 13 fites 1070 m. i 13 fites

En totes les categories es realitzaran dues curses. Els guanyadors/es de les diferents categories sortiran de la suma de temps de les dues curses. Els resultats es publicaran en aquesta web i en la web del Consell Esportiu, al llarg del dilluns 23 de març.

Per les persones que no hagin fet mai orientació i necessitin explicació prèvia hi haurà una activitat d’entrenament previ amb explicació del seu funcionament.

Control de la cursa amb la tradicional targeta de paper.

No està previst disposar de premis pels guanyadors.

Hi haurà diploma per a tots els participants

INSCRIPCIONS 

Hi ha dues maneres de realitzar la inscripció en el campionat. La inscripció per tots els esportistes amb llicència del Consell Esportiu serà gratuïta i es gestionarà

a través del mateix Consell: consell@consellsabadell.cat

La resta d’inscripcions es realitzaran a través de la botiga virtual de la UES.

Les inscripcions es tancaran el dimecres 18 de març al migdia.

Els que no estiguin federats a la FCOC caldrà que paguin una llicència temporal de 1,5€.

No es realitzaran inscripcions el mateix dia de la cursa.

Els socis de la UES gaudiran d’un descompte de 2 € en el preu de la seva inscripció. 

Preu Llicència temporal
Menors de 18 anys 2 € 1,5 €
18 anys o més 5 € 1,5 €

PROGRAMA

9.00: Obertura del centre de competició i recollida de pitralls.

9.30: Inici de les primeres explicacions

10.00: primeres sortides

13.00: tancament d’arribades i recollida de fites

FUNCIONAMENT DE L’ACTIVITAT

Només arribar caldrà recollir els pitralls a la carpa corresponent.

Ja amb el pitrall a l’hora prèviament assignada els participants entraran a la zona d’entrenament-explicació.

Dos tècnics d’orientació explicaran el funcionament d’una cursa d’orientació i es farà un mini-circuït d’entrenament.

Just acabat aquest entrenament, els participants es dirigiran a la zona d’inici del procediment de sortida. Allà entraran a la zona de sortida i recolliran la tarja de control amb el nom, categoria i circuït.

Amb la tarja de control es dirigiran al triangle de sortida on els hi donaran el mapa de la cursa i rebran les darreres explicacions abans de començar la cursa.

Un cop acabada la cursa s’han de dirigir a la taula de control de temps i lliurar la tarja de control, i a continuació entraran de nou a la zona de sortida per rebre la tarja de control de la segona cursa i repetir tot el procediment.

MOLT IMPORTANT:

Tot orientador que es retiri haurà de notificar a l’organització la retirada de la competició.

SERVEIS

Avituallament líquid i sòlid al finalitzar la cursa.
A prop del centre de competició hi ha els lavabos del parc.

ORGANITZA:

COL·LABOREN:

 

/ Orientació

Ja tenim la classificació del Trofeu Arraona actualitzada després de la segona cursa.

La proper cursa serà el 21 de març al Parc de Catalunya de Sabadell: Campionat Escolar de Sabadell de curses d’orientació amb circuïts per totes les edats. Properament publicarem tota la informació de la cursa.

CLASSIFICACIÓ INFANTIL-JUVENIL FEMENINA

6ª urbana Wild Boar Escolar St. Quirze 7ª urbana
1 Noa Ginés Torrejón 50 85 135
2 Clara Verger Griera 100 100
Berta Tiana Farré 100 100
Ariadna Rosa 100 100
Gisela Riera Lobato 100 100
6 Gianna Casna 90 90
7 Marta Palau 85 85
Mireia Soler Baquedano 85 85
Núria Reyes Jorba 85 85
10 Ruth Palau 82 82
Lola Gabarró Sendra 82 82
12 Clara Tiana Farré 80 80
Clara Mirabet Arderiu 80 80
Laia Monge 80 80
15 Berta Ruiz Garcia 79 79
Elsa Serra 79 79
Clara Muñoz 79 79
Ilse Bitterhoff Barrufet 79 79
19 Ivet Clusa 78 78
Elizaveta Paushkina 78 78
21 Laia Franquesa 77 77
22 Buna Casna 76 76
23 Bruna Cladelles 75 75
Núria Fitó 75 75
25 Èlia Manzano Llobet 74 74
26 Duna Conejero 73 73
27 Sienna Roose 72 72
28 Berta Angulo Izard 71 71
29 Adela Schorlemmer Sanjust 70 70
Fiona Schorlemmner Sanjust 70 70
Alba Loré 70 70
32 Anna Vargas Masip 69 69
33 Alba Peláez Rabaza 68 68
34 Laia Peláez 67 67
35 Joana Sardà Gutiérrez 59 59
36 Judith Gili Viñes 58 58
Maria Sardà Gutiérrez 58 58
38 Joana Monge 46 46
39 Laia Rovira 37 37
40 Laia Abril Serrano 34 34
41 Vinyet Palau Gorro 33 33
Farners Palau Gorro 33 33
43 Anna Sin Àlvarez 25 25
44 Muriel Marí 24 24

CLASSIFICACIÓ INFANTIL-JUVENIL MASCULINA

6ª urbana Wild Boar Escolar St. Quirze 7ª urbana
1 Roc Bausà Ginestí 80 82 162
2 Albert Gavila Puig 53 68 121
3 Pau Gargallo Pujol 100 100
4 Isaac Mujal Faure 90 90
Jofre Ramírez Garcia 90 90
6 Arnau Vargas Masip 85 85
Biel Reyes Jorba 85 85
8 Oriol Rosa 82 82
9 Marcel Huguet Campany 80 80
10 Ferran Serra Royo 79 79
Teo Muñoz 79 79
Eduard Bitterhoff Barrufet 79 79
13 Joel Amor Cabrera 78 78
14 Ariol Gargallo Pujol 77 77
Lluc Gabarró Aguilar 77 77
16 Oriol Fito 76 76
17 Oriol Bossa Valls 75 75
Teo Rovira 75 75
19 Marc Forns Ruiz 74 74
20 Jan Ginesta Gorro 73 73
21 Pol Manzano Llobet 72 72
22 Martí Auge Miralles 71 71
23 Jan Ruiz Garcia 70 70
24 Ricard Tomàs 69 69
25 Lluc Torné Solà 66 66
26 Carlit TölKKö Valledor 55 55
27 Nil Rovira 50 50
28 Nil Gutiérrez Romero 48 48
29 Hugo Roose 39 39
30 Unai Medrano Rodríguez 37 37
31 Oriol Abril Serrano 34 34
32 Joel Abad Ruiz 33 33
Dídac Abad Ruiz 33 33
34 Didac Cladellas 31 31
35 Aniol Cardús 29 29

CLASSIFICACIÓ FEMENINA ABSOLUTA

6ª urbana Wild Boar Escolar St. Quirze 7ª urbana
1 Maite Torrejon Lazaro 50 90 140
2 Alicia Bofarull Castro 77 57 134
3 Annabel Valledor 100 100
Meritxell Vives Torrents 100 100
Eva Traguany Rovira 100 100
Ester Bartra Urpí 100 100
Amalur Belaskoain Comaposada 100 100
Marga Lobato Vidal 100 100
9 Míriam Carretero Miguel 90 90
Rosa Aguado 90 90
Fina Agustí Muñoz 90 90
Reis Trinquell Salomé 90 90
Mercè Farré Borí 90 90
Assumpta Roioge Puig 90 90
Montse Garcia Gómez 90 90
16 Meritxell Freixas Nogue 85 85
Cristina Guillemat Turdiu 85 85
Maite Baquedano Fernández 85 85
Anna Mongay Monteso 85 85
Lídia Jorba Muñoz 85 85
21 Laia Vergés i Torrella 82 82
Anna Puiggròs Xirinachs 82 82
Sandra Sallés Carramiñana 82 82
24 Pilar Baquedano Fernández 80 80
Yolanda Baquedano Fernández 80 80
Clara Pañella Baró 80 80
Txell Campany Herrero 80 80
28 Aina Torné Solà 79 79
Montserrat Gras Tomàs 79 79
Mireia Barrufet Goñi 79 79
31 Eva Maria Urbano González 78 78
Irene Linares Esteban 78 78
Anna Pomazova 78 78
34 Vanessa Garcia Barrios 77 77
Núria Aguilar Moles 77 77
Gemma de Solà Gómez 77 77
37 Marta Falip Pujols 76 76
38 Ariadna Castellví Urdaniz 74 74
39 Laura Garcia Gimeno 73 73
Carmen Gil Serrano 73 73
41 Sara Bastien Henri 72 72
42 Gemma Martínez Alsasua 71 71
43 Montserrat Sala Morral 70 70
44 Eva Orteu 69 69
45 Núria Forcadell Garcia 68 68
46 Assumpció Termens 67 67
47 Mercè Mateo Rios 66 66
48 Anna Amigó 65 65
Xenia Giraldo Valles 65 65
49 Sara Castañe Castellví 64 64
50 Anna Miró i Mañosa 63 63
51 Marta Arderiu Ros 62 62
Marta Forn Ossorio 62 62
Yolanda Fluvià Muns 62 62
54 Núria Escoda Delgado 61 61
55 Laura Humke 60 60
Imma Alonso Mina 60 60
Jennifer Hernandez Colome 60 60
58 Mireia Martínez Tomé 59 59
Alicia Olivares Roca 59 59
60 Rosa Maria Ribas 58 58
61 Gemma Ventura Mustienes 57 57
62 Blanca Foix Sallo 56 56
63 Sara Paredes 55 55
64 Mar Serra Amat 54 54
65 Alba Llobet Torres 53 53
66 Gemma Huguet Casades 52 52
67 Natàlia Gorro Felip 51 51
68 Susana Serrano Rodríguez 50 50
69 Mercè Miguel 49 49
70 Anna Teixidor 48 48
71 Dayse Romero Rabaza 47 47
72 Sara Férez Martínez 45 45
Aina Palau 45 45
73 Nuria Blanco 44 44
74 Ester Vega 44 44
75 Laura Conti 42 42
76 Miriam Sendra Ros 40 40
77 Eva Maria Gorro 39 39
78 Eva Casacuberta Puig 38 38
79 Laura Valls Murcia 36 36
80 Anna Alonso 35 35
81 Queralt Ginesta Gorro 32 32
82 Cristina Zambrano Martínez 31 31
83 Begonya Almor 30 30
84 Carme Cristòfol Nadal 29 29
85 Sara Díaz Benito Folch 28 28
86 Leire Imaz 27 27
87 Marta Manyosa Masip 26 26
88 Mercè Àlvarez González 25 25
89 Tere Gri 23 23

CLASSIFICACIÓ MASCULINA ABSOLUTA

6ª urbana Wild Boar Escolar St. Quirze 7ª urbana
1 Ferran Macià Bros 74 100 174
2 Oleguer Vallbe Aris 60 100 160
3 Marc Dalmases Delacruz 59 100 159
4 Jaume Miralles Fabregues 68 78 146
Jose Manuel Cano Torrejon 67 79 146
6 Àlex Dalmases Llordes 63 75 138
7 David Farell i Garrigós 62 71 133
8 Manuel Angel Rodríguez Molina 54 72 126
9 Joan Josep Gavila Mendez 53 68 121
10 Alex Sanchez Sebastian 52 57 109
11 Angel Arana Umendia 36 66 102
12 Roger Virgili Serrallonga 100 100
Pau Ramon Montané 100 100
Josep Riera Not 100 100
15 Josep Maria Freixas Nogué 90 90
Joan R. Andrés Riau 90 90
Albert Esteve Salvany 90 90
Jordi Gines Puertas 90 90
Carlos Massana Gasso 90 90
Martí Ramírez Ferré 90 90
Ricard Belaskoain 90 90
22 Quim Solé Llobet 85 85
Gerard Rabell Perera 85 85
Francesc Gómez Montenegro 85 85
Miquel Reyes Llobet 85 85
Jordi Matute Crespo 85 85
Jordà Rosell Matute 85 85
Albert Carbonell Badia 85 85
29 Bernat Rovira 82 82
Toni Camacho Parreño 82 82
Oriol Vidal Camps 82 82
Enric Ibañez Cano 82 82
Xavier Grané Porta 82 82
Jordi Bausà Llecha 82 82
35 Ricard Angulo Rovira 80 80
David Veleda Díaz 80 80
Heigo Pöld 80 80
Miquel Soro Martí 80 80
Josep Maria Sala Micola 80 80
Jordi Armengol Martínez 80 80
Albert Huguet Cos 80 80
42 Tommi Tölkkö 79 79
Oscar Aman Esteve 79 79
Miquel Sanz Gabín 79 79
Xavier Gaya Palau 79 79
Manel Pérez i Fortuny 79 79
47 Albert Daví Recasens 78 78
Jaume Duaigües Novell 78 78
Esteve Brugulat Cuñé 78 78
Ferran Broceño Mozos 78 78
51 Jaume Palau 77 77
Josep Maria Romeu Amat 77 77
Marc Romeu Durán 77 77
Jordi Montoliu Albet 77 77
55 Pau Comerma 76 76
Lluis Serrallonga 76 76
Marc Torrents Camps 76 76
Lluís Torrents Camps 76 76
Joan Llopart Belloc 76 76
60 Daniel Zaplana Macias 75 75
Jaume Saperas Font 75 75
62 Brian Alcalà Luis 74 74
Josep Segura Subirats 74 74
Josep Pruñonosa Monné 74 74
Ricard Subirats Torroja 74 74
Josep Cabré Castells 74 74
67 Pere Bossa Bueso 73 73
Jordi Pla Targarona 73 73
Roger Solé Llobet 73 73
Pol Tarrida Aribau 73 73
Jordi Baques del Campo 73 73
72 Marc Ballabriga Costa 72 72
Toni Verdú Mateo 72 72
Jesús Sánchez Vázquez 72 72
Lluís Coll 72 72
Albert Morera Marra 72 72
Pere Gelabert Vadillo 72 72
78 Francis Manzano Rojas 71 71
Sebas Mas Alòs 71 71
Ferran Subirana i Bargalló 71 71
Genís Pujol Coll 71 71
82 Lluís Alsius 70 70
Jaroslav Najman 70 70
Josep Riba 70 70
Adam Carbonell 70 70
Jordi Sella 70 70
Jordi Llorens Calveras 70 70
88 Jordi Fargas Vila 69 69
Lucas De Feo Alemany 69 69
Carles Ollé 69 69
Javier Cabello 69 69
Eduardo Rubio 69 69
Toni Teixidó Bragós 69 69
94 Ricard Masferrer Clarà 68 68
Ramon Curto Geira 68 68
96 Ramon Pons Sala 67 67
Edgar Pons Forn 67 67
Jaume Bertran Comulada 67 67
Ignasi Esquerra 67 67
100 David Soler Serrano 66 66
Magí Clement Andreu 66 66
Jordi Lozada Espi 66 66
103 Arcadi Ginesta López 65 65
Toni Serrallonga Gasch 65 65
Xavier Ruiz Carreras 65 65
Melquiades Giraldo Vazquez 65 65
107 Sergi Fernández Baldellou 64 64
Josep Torradeflot Gabarra 64 64
Jordi Gaya Hoyo 64 64
Pere Olivart Salla 64 64
Francesc Escarré Leiva 64 64
112 Jordi Vila i Argemí 63 63
113 Jesus Dañobeitia 62 62
Xavier Civit i Rey 62 62
115 Santi Guillen 61 61
Manel Malleu Sola 61 61
117 Jorge Cuervo Manrique 60 60
Unai Pérez Mendizabal 60 60
Bartomeu Hernandez Navarro 60 60
120 Josep Palau Sanmartí 59 59
Jose Maria Hoyo Martínez 59 59
Oscar Boldu Rebordosa 59 59
Arnau Palacios Castanye 59 59
124 Xavier De Cabo i Ramon 58 58
Gonzalo Donoso Matthews 58 58
Pol Hernández Sardà 58 58
Jaume Pinyol Orteu 58 58
128 Manel Moreno Jaimez 57 57
Roi Ubeira Fernández 57 57
130 Christian Lopez Quero 56 56
Luca Almiñana Morales 56 56
132 Konstantin Shapovalov 55 55
133 Jose Manuel García Asensio 54 54
134 Jordi Deu Veiga 53 53
135 Joaquim Suñol 52 52
136 Ferran Jimenez 51 51
137 Jordi Gabernet Rodrigo 50 50
138 Stepan Sutula 49 49
139 Sergi Gago Carrión 47 47
140 Jordi Llurba 46 46
Roger Pich 46 46
Gabriel Formoso 46 46
Matías Puertas 46 46
144 Germán Abril Domínguez 45 45
145 Xavier Farell 42 42
146 Raul Meroño Rivas 40 40
147 Oriol Rovira 38 38
148 Aitor Medrano Medrano 37 37
149 Irati Imaz 35 35
150 Nestor Abad Viñas 33 33
151 Dani Diaz Benito Folch 32 32
152 Carles Sin Salas 30 30

Si observeu alguna errada ens ho podeu comunicar a orientacio@ues.cat

/ Orientació

Aquests són els resultats de la sisena cursa urbana d’orientació de Sabadell.

També podeu mirar unes quantes fotos de la cursa.

CLASSIFICACIÓ C1 Temps Dif.
1 Roger Virgili Serralllonga 00:46:34
2 Josep Maria Freixas Nogue 00:53:05 00:06:31
3 Quim Solé Llobet 00:53:37 00:07:03
4 Bernat Rovira 00:56:38 00:10:04
5 David Veleda Diaz 00:58:08 00:11:34
6 Tommi Tölkkö 00:58:40 00:12:06
7 Albert Daví Recasens 00:59:30 00:12:56
8 Jaume Palau 00:59:33 00:12:59
9 Pau Comerma 01:01:45 00:15:11
10 Teo  Rovira 01:02:12 00:15:38
11 Ferran  Macià Bros 01:02:25 00:15:51
12 Annabel Valledor 01:02:48 00:16:14
13 Pere Bossa Bueso 01:03:28 00:16:54
14 Marc  Ballabriga Costa 01:04:04 00:17:30
15 Francis Manzano Rojas 01:04:35 00:18:01
16 Jaroslav Najman 01:07:00 00:20:26
17 Jordi Fargas Vila 01:07:08 00:20:34
18 Jaume Miralles Fabregues 01:08:42 00:22:08
19 Jose Manuel Cano Torrejon 01:11:37 00:25:03
20 Lluc Torné Solà 01:13:32 00:26:58
21 Toni Serrallonga Gasch 01:14:15 00:27:41
22 Miriam Carretero Miguel 01:18:25 00:31:51
23 Sergi Fernàndez Baldellou 01:19:45 00:33:11
24 Meritxell Freixas Nogue 01:20:50 00:34:16
25 Àlex  Dalmases Llordes 01:21:20 00:34:46
26 Jesus Dañobeitia 01:21:50 00:35:16
27 Santi  Guillen 01:24:45 00:38:11
28 Oleguer Vallbe Aris 01:26:06 00:39:32
29 Marc Dalmases Delacruz 01:26:06 00:39:32
30 Gonzalo Donoso Matthews 01:26:08 00:39:34
31 Roi Ubeira Fernández 01:27:15 00:40:41
32 Luca Almiñana Morales 01:29:29 00:42:55
33 Lola Gabarró Sendra 01:30:10 00:43:36
34 Konstantin Shapovalov 01:34:00 00:47:26
35 Laia Monge 01:35:10 00:48:36
36 Aina Torné Solà 01:37:14 00:50:40
37 Manuel Angel Rodríguez Molina 01:37:20 00:50:46
38 Eva María Urbano González 01:37:20 00:50:46
39 Jordi Deu Veiga 01:56:50 01:10:16
40 Alex Sanchez Sebastian 02:29:15 01:42:41
41 Alicia Bofarull Castro 02:38:30 01:51:56
CLASSIFICACIÓ C2 Temps Dif.
1 Clara Mirabet Arderiu 00:42:04
2 Ricard  Angulo Rovira 00:45:37 00:03:33
3 Lluís Alsius 00:50:46 00:08:42
4 Alba Loré 00:53:04 00:11:00
5 Anna Amigó 00:54:45 00:12:41
6 Arcadi Ginesta López 00:56:05 00:14:01
7 Marta Arderiu Ros 00:57:05 00:15:01
8 David Farell I Garrigós 00:59:25 00:17:21
9 Jorge Cuervo Manrique 01:00:05 00:18:01
10 Josep  Palau Sanmartí 01:02:38 00:20:34
11 Xavier  De Cabo I Ramon 01:03:24 00:21:20
12 Manel Moreno Jaimez 01:03:44 00:21:40
13 Christian Lopez Quero 01:04:50 00:22:46
14 Laura Humke 01:04:50 00:22:46
15 Mireia Martínez Tomé 01:06:00 00:23:56
16 Rosa Maria Ribas 01:06:17 00:24:13
17 Carlit Tölkkö Valledor 01:06:24 00:24:20
18 Gemma Ventura Mustienes 01:11:14 00:29:10
19 Jose Manuel García Asensio 01:11:32 00:29:28
20 Joan Josep  Gavila Mendez 01:13:15 00:31:11
21 Albert Gavila 01:13:15 00:31:11
22 Blanca Foix Sallo 01:13:58 00:31:54
23 Joaquim Suñol 01:14:55 00:32:51
24 Sara Paredes 01:14:58 00:32:54
25 Ferran Jimenez 01:15:00 00:32:56
26 Mar Serra Amat 01:15:30 00:33:26
27 Alba Llobet Torres 01:16:14 00:34:10
28 Gemma  Huguet Casades 01:16:45 00:34:41
29 Natàlia Gorro Felip 01:16:46 00:34:42
30 Jordi Gabernet Rodrigo 01:19:40 00:37:36
31 Stepan Sutula 01:22:30 00:40:26
32 Noa Ginés Torrejón 01:30:43 00:48:39
33 Maite Torrejon Lazaro 01:30:43 00:48:39
34 Mercè  Miguel 01:35:30 00:53:26
35 Anna Teixidor 01:42:50 01:00:46
36 Nil Guriérrez Romero 01:47:25 01:05:21
37 Dayse Romero Rabaza 01:47:25 01:05:21
38 Joana Monge 01:48:04 01:06:00
39 Sara Férez Martínez 02:09:03 01:26:59
40 Sergi Gago Carrión 02:09:03 01:26:59
41 Jordi  Llurba 02:27:25 01:45:21
42 Nuria  Blanco 02:27:25 01:45:21
43 Ester Vega 02:27:25 01:45:21
44 Roger Pich 02:27:25 01:45:21
45 Gabriel  Formoso 02:27:25 01:45:21
46 Matías Puertas 02:27:25 01:45:21
CLASSIFICACIÓ C3 Temps Dif.
1 Unai Perez Mendizabal 00:29:46
2 Nil Rovira 00:33:33 00:03:47
3 Germán Abril Domínguez 00:34:23 00:04:37
4 Inma Alonso Mina 00:39:46 00:10:00
5 Xavier  Farell 00:41:30 00:11:44
6 Raül Meroño Rivas 00:42:29 00:12:43
7 Hugo Roose 00:45:36 00:15:50
8 Susana Serrano Rodríguez 00:47:50 00:18:04
9 Aina Palau 00:49:40 00:19:54
10 Laura Conti 00:49:59 00:20:13
11 Miriam Sendra Ros 00:50:00 00:20:14
12 Eva Maria Gorro 00:50:52 00:21:06
13 Eva Casacuberta Puig 00:51:35 00:21:49
14 Oriol Rovira 00:52:20 00:22:34
15 Laia  Rovira 00:52:20 00:22:34
16 Aitor Medrano Medrano 00:52:45 00:22:59
17 Unai Medrano Rodríguez 00:52:45 00:22:59
18 Angel Arana Umendía 00:54:16 00:24:30
19 Laura Valls Murcia 00:57:14 00:27:28
20 Irati Imaz 00:59:40 00:29:54
21 Anna Alonso 00:59:58 00:30:12
22 Laia Abril Serrano 01:03:30 00:33:44
23 Vinyet Palau Gorro 01:03:40 00:33:54
24 Farners Palau Gorro 01:03:40 00:33:54
25 Queralt Ginesta Gorro 01:03:52 00:34:06
26 Cristina Zambrano Martinez 01:04:18 00:34:32
27 Oriol Abril Serrano 01:04:26 00:34:40
28 Joel Abad Ruiz 01:10:44 00:40:58
29 Dídac Abad Ruiz 01:10:44 00:40:58
30 Nestor Abad Viñas 01:10:44 00:40:58
31 Begonya Almor 01:14:55 00:45:09
32 Carme Cristòfol Nadal 01:15:26 00:45:40
33 Dani Diaz Benito Folch 01:21:56 00:52:10
34 Sara Diaz Benito Folch 01:21:56 00:52:10
35 Leire Imaz 01:33:56 01:04:10
36 Dídac Cladellas 01:38:25 01:08:39
37 Marta Manyosa Masip 01:40:03 01:10:17
38 Mercè  Àlvarez González 01:42:50 01:13:04
39 Anna  Sin Àlvarez 01:42:50 01:13:04
40 Carles  Sin Salas 01:42:50 01:13:04
41 Muriel  Marí 01:45:20 01:15:34
42 Aniol  Cardús 01:48:15 01:18:29
43 Tere Gri 02:30:15 02:00:29
CLASSIFICACIÓ C4 Temps Dif.
1 Pau Gargallo Pujol 00:12:00
2 Isaac  Mujal Faure 00:14:16 00:02:16
3 Arnau Vargas Masip 00:15:51 00:03:51
4 Clara Verger Griera 00:16:54 00:04:54
5 Berta  Tiana Farré 00:16:54 00:04:54
6 Ariadna  Rosa 00:16:54 00:04:54
7 Oriol  Rosa 00:16:54 00:04:54
8 Gianna Casna 00:18:07 00:06:07
9 Roc Bausà Ginesti 00:18:12 00:06:12
10 Marta Palau 00:19:37 00:07:37
11 Ruth Palau 00:19:50 00:07:50
12 Clara  Tiana Farré 00:21:25 00:09:25
13 Ferran Serra Royo 00:21:43 00:09:43
14 Teo  Muñoz 00:21:43 00:09:43
15 Berta  Ruiz Garcia 00:22:00 00:10:00
16 Elsa  Serra 00:22:00 00:10:00
17 Clara Muñoz 00:22:00 00:10:00
18 Joel Amor Cabrera 00:22:37 00:10:37
19 Ivet  Clusa 00:23:17 00:11:17
20 Laia  Franquesa 00:24:37 00:12:37
21 Ariol Gargallo Pujol 00:25:31 00:13:31
22 Bruna Casna 00:27:37 00:15:37
23 Bruna  Cladelles 00:28:23 00:16:23
24 Oriol Fito 00:28:23 00:16:23
25 Núria  Fito 00:28:23 00:16:23
26 Èlia Manzano Llobet 00:28:40 00:16:40
27 Duna Conejero 00:29:20 00:17:20
28 Oriol Bossa Valls 00:29:31 00:17:31
29 Sienna Roose 00:29:38 00:17:38
30 Berta Angulo Izard 00:30:15 00:18:15
31 Marc  Forns Ruiz 00:30:23 00:18:23
32 Jan Ginesta Gorro 00:30:45 00:18:45
33 Pol Manzano Llobet 00:32:18 00:20:18
34 Martí Auge Miralles 00:33:22 00:21:22
35 Adela Schorlemmer Sanjust 00:33:30 00:21:30
36 Fiona Schorlemmer Sanjust 00:33:30 00:21:30
37 Jan Ruiz Garcia 00:36:20 00:24:20
38 Anna Vargas Masip 00:44:10 00:32:10
39 Alba Peláez Rabaza 01:08:46 00:56:46
40 Laia Peláez 01:08:46 00:56:46
41 Ricard  Tomàs 01:10:55 00:58:55
/ Orientació

La secció d’orientació de la Unió Excursionista de Sabadell organitza la sisena edició de la cursa urbana d’orientació de Sabadell que havíem de fer el passat 20 d’octubre però que vam ajornar per la publicació de la sentència dels nostres presos polítics. Serà una cursa semi-urbana, amb una part urbana, i una part per la zona del Parc Agrari.

Aquesta cursa puntua pel TROFEU ARRAONA, i també permet aconseguir dos segells pel Repte dels 50

DIUMENGE 12 DE GENER DE 2020

LLOC DE LA TROBADA

Parc de Can Gambús de Sabadell, darrera La Capella

Com arribar?
Encara que les estacions queden una mica lluny es pot arribar amb tren, tant amb RENFE com amb Ferrocarrils de la Generalitat. Des de les estacions fins al Centre de Competició hi ha aproximadament 30-35 minuts caminant. Les estacions que podeu utilitzar són les Sabadell Nord (RENFE), i La Creu Alta i Sant Quirze de Ferrocarrils de la Generalitat.

Aparcament:
Hi ha aparcament al voltant del Parc de Can Gambús.

MAPA

Mapa urbà de Sabadell: Escala 1:7500
Equidistància: 5 metres
Cartografiat per Ricard Masferrer: zona de Can Gambús i Parc Agrari el 2016 i la zona urbana el 2018. Revisat recentment.

Traçadors: Toni Medina i David Fitó

Organitza: secció d’orientació de la Unió Excursionista de Sabadell

CIRCUÏTS

C1 Circuït llarg per orientadors amb un bon estat de forma i que vulguin estar una bona estona gaudint de la orientació. La participació en aquest circuït sempre és individual.
C2 Circuït més curt per orientadors que vulguin gaudir d’una orientació ràpida i intensa. La participació en aquest circuït és individual o en parella.
C3 Circuït d’iniciació juvenil i d’adults. Al ser un circuït d’iniciació es permet participar en petit grup o en família.
C4 Circuït infantil. Tot el circuït es desenvolupa per dins del Parc. En aquest circuït també es pot participar en petit grup o en família.

DISTÀNCIES:

Circuïts Distàncies Fites Escala
C1 7360 metres 29 1/7500
C2 5170 metres 24 1/7500
C3 3320 metres 18 1/5000
C4 1200 metres 11 1/2500

Pels no iniciats que necessitin una explicació abans de l’inici de la cursa farem dos mini-sessions de formació, la primera a les 9.30 i la segona a les 10.00.

Publicarem les hores de sortida en aquesta mateixa web el divendres 10 de gener.

És recomanable portar les cames protegides en el C1 i C2

INSCRIPCIONS TANCADES! 

Informació: orientacio@ues.cat

Control de la cursa amb la tradicional targeta de paper

QUOTES D’INSCRIPCIÓ:

 

Amb descompte per inscripcions abans del dimecres 8 de gener a les 9 del matí Inscripcions a partir del dimecres 8 de gener a les 9 del matí i fins el mateix dia de la cursa
Federats No federats Federats No federats
Majors de 18 anys 7 € 8,5 € 10 € 12 €
Menors de 18 anys 2 € 3,5 € 5 € 7 €

NOTA: Tancarem les inscripcions on line el divendres 10 a les 9 del matí.
Si espereu a fer la inscripció el mateix dia de la cursa no us podem garantir que tingueu mapa.

Els socis de la UES gaudiran d’un descompte de 2 € en el preu de la seva inscripció.

Malgrat que aquest és un esport individual al ser una activitat de promoció es permetrà córrer en parella en el circuït 2 i en parella o en grup en el 3 i 4. Cas de voler córrer en parella o grup us demanem que ho feu constar en la inscripció.

Les famílies que vulguin participar conjuntament podran escollir una de les següents possibilitats:
1.- Inscriure tots els membres majors d’edat de la família. Correran en el circuït C3 disposant de tants mapes i targes com inscripcions realitzades. Es considera que els nens només acompanyen als pares en el circuït.
2.- Inscriure tots els membres menors de la família. Correran en el circuït C4 disposant de tants mapes i targes com inscripcions realitzades. Es considera que els adults només acompanyen als nens en el circuït.
3.- Inscriure tots els membres de la família. Correran tots en el circuït C3. Tothom disposa de mapes.

MOLT IMPORTANT en els casos 1 i 2, els membres de la família realitzen el circuït com a acompanyants no estaran inscrits i per aquest motiu no estaran coberts per l’assegurança de l’activitat en el cas que pateixin algun contratemps o lesió.

Es donaran les explicacions necessàries a tota persona que ho necessiti per iniciar-se en aquest esport abans de que comenci la cursa.
Si voleu una mica d’informació de que són això de les curses d’orientació ho podeu mirar a la web de la Federació de Curses d’Orientació de Catalunya (FCOC) o en el aquest vídeo d’iniciació de la Federació Balear d’Orientació

PROGRAMA

9.00: obertura taula d’inscripcions i d’incidències
10.00: primera sortida
11.30: última sortida
13.00: tancament d’arribades i recollida de fites

No està previst disposar de premis pels guanyadors.

Funcionament de la sortida:
minut -3′: es comprova el nom, categoria, la tarja i hora de sortida
minut -1′: comprovació de la categoria del mapa. No es pot mirar
minut 0′: Sortida

Trobareu aigua en les fonts marcades en el mapa

És responsabilitat del corredor comprovar que el mapa sigui el de la seva categoria.
Tot orientador que es retiri haurà de notificar a l’organització la retirada de la competició.

No hi haurà guarderia. Però per les parelles amb fills petits que vulguin córrer els dos, si ens informeu per correu electrònic uns donarem hora de sortida abans de les 10.00 per un dels dos. Un cop acabi el primer donarem l’hora de sortida a l’altre membre de la parella.

Serveis:

Lavabos
Avituallament líquid i sòlid

Aquesta temporada estem organitzant uns entrenaments mensuals, el darrer dimarts de cada mes.

 

AMB LA COL·LABORACIÓ DE:

/ Orientació

Us presentem el Trofeu Arraona de curses d’orientació.

La secció de curses d’orientació de la UES organitza per la temporada 2020 el Trofeu Arraona amb el patrocini de la cooperativa L’Olivera.

Per què Trofeu Arraona?

Arraona és el nom que donaven els romans a l’actual Sabadell, i, també és el nom escollit per la cooperativa L’Olivera pel vi, tant blanc com negre, que des de fa uns anys elabora a partir de les vinyes plantades a la finca de Can Gambús, al parc agrari de Sabadell.

CALENDARI DE CURSES PUNTUABLES:

El resultat assolit en cada una de les curses donarà punts que s’aniran sumant fins assolir els resultats finals del Trofeu.

La suma dels resultats de les cinc curses donaran els guanyadors adults i infantils (menors de 18 anys), tant masculins com femenins del trofeu Arraona. Els premis (productes de la cooperativa L’Olivera, com el vi Arraona que dona nom al trofeu) els lliurarem en la darrera cursa del trofeu.

PUNTUACIÓ

Els punts es repartiran de la següent manera:

  • En les curses urbanes de Sabadell:
    • els guanyadors i guanyadores del C1 i del C4 (cursa infantil) sumaran 100 punts, els segons 90, els tercers, 85, els quarts 82, els cinquès 80, i a partir d’aquí 79, 78, 77, …
    • els guanyadors i guanyadores del C2 sumaran 80 punts, els segons 70, els tercers, 65, els quarts 62, els cinquès 60, i a partir d’aquí 59, 58, 57, …
    • els guanyadors i guanyadores del C3 sumaran 60 punts, els segons 50, els tercers, 45, els quarts 42, els cinquès 40, i a partir d’aquí 39, 38, 37, …
  • En el campionat escolar de Sabadell com que serà una cursa amb classificacions diferenciades per edats, el guanyador o guanyadora de cada cursa sumaran 100 punts, els segons 90, els tercers, 85, els quarts 82, els cinquès 80, i a partir d’aquí 79, 78, 77, …. Tots els menors de 18 anys formaran part de la classificació infantil i la resta de la classificació d’adults
  • En les dues Rogaines també mantindrem els 100 punts pels guanyadors de les categories Homes, Dones i Mixtes, 90 pels segons, etc.  Cas d’organitzar-se dues modalitats de Rogaine amb diferències de durada, la de menor durada donarà 80 punts pels guanyadors i guanyadores, 70 pel segons, …

Qualsevol incidència no contemplada per aquest reglament serà resolta pels socis de la secció de curses d’orientació de la UES.

Més informació a orientacio@ues.cat

/ Orientació

Aquest curs estrenem entrenaments de curses d’orientació. Per a més info envieu un correu a orientacio@ues.cat

Calendari:

5 de novembre: Sant Quirze del Vallès

26 de novembre: Pistes d’Atletisme de Sabadell

28 de gener: Circuït de micro-orientació en lloc a determinar

25 de febrer: Centre urbà de Sabadell

31 de març: Parc Central

28 d’abril: Can Gambús

27 de maig: Can Bonvilar

30 de juny: Parc Taulí i riu Ripoll

/ Esportives, Orientació

El proper 15 de desembre la secció d’Orientació organitza una cursa popular a Can Bonvilar, que al mateix temps, servirà com a cloenda de la temporada 2018 de les curses d’orientació catalanes i el lliurament de premis de la Copa Catalana de les diferents categories. Hi haurà diversos circuits per a tots els nivells d’orientadors, des d’iniciació a orientadors experts.

Les inscripcions es poden fer a través de l’aplicació d’inscripcions de la Federació (FCOC). I per a més informació podeu consultar el web de la cursa.

El cap de setmana del 15 i 16 de setembre es va celebrar a Saldes, els Dos dies de Curses d’Orientació al Peu del Pedraforca. Dissabte, va tenir lloc la Copa Catalana de Llarga Distància, i diumenge, el Campionat de Catalunya de Mitja Distància. La secció d’Orientació va participar-hi assolint 2 podis en el Campionat de Catalunya de Mitja. Montse Olmos i Carmela Alonso van ser primeres en les seves categories, D50 i D21A, respectivament.

Pots escriure un correu a orientacio@ues.cat

També pots trucar a la Secretaria de la UES: 93 725 87 12